piątek, 18 grudnia 2009

NEWS: DEWASTACJA PARKU RZEŹBY14 komentarzy:

 1. Park Rzeźby był pomysłem genialnym na skale światową, nikt jednak nie przypuszczał, że ludzie maja nie co inne zdanie na temat tych prac, nie którym są obojętne, dla nie których niepotrzebnie wydane pieniądze, a dla jeszcze innych sprawdzeniem swojej odwagi i siły. Rzeźba "sześcian" była taką jakby zadaszoną ławeczką, do której był nawet doprowadzony prąd, po czasie przeistoczyła się w pomazane WC, to wynika za pewne z tego że w parku nie ma toi toi, a "sześcian" jest takim miejsce gdzie można się ukryć. Miejsce to zostało stworzone dla ludzi, ale widocznie ludzie nie chcą mieć takich miejsc, to tak jak by wejść, do galerii, na pierwszym lepszym obrazie złożyć parę pseudo podpisów po czym odlać się na niego i wyjść zapominając o tym incydencie.
  GINO.

  OdpowiedzUsuń
 2. To się w głowie nie mieści !!!!!!! Jak można powiedzieć wszystko to ja powiem . Ten Park Bródnowski to jest piekło . Tu ludzie , jak zwierzaki robią pod siebie i się gryzą ze sobą . W nocy panie to nie chodzi się tam . I dobrze , źe ludzie teraz mogą powiedzieć prawdę przez te komórki . To może nawet jak dzielnica nic nie zrobi to i tak wszystko wyjdzie na jaw . Pozdrawiam jestem z Wyszogrodzkiej i Bródno kocham i nienawidzę . Wolałabym po prostu lubić a to trudne . Jolanta K.

  OdpowiedzUsuń
 3. A mi się te rzeźby w ogóle nie podobały. Takie jakieś kloce dziwne

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety takie jest nasze młode społeczeństwo, brak szacunku dla sztuki, dla ludzi..

  OdpowiedzUsuń
 5. Park byl ciekawy, przynajmniej coś się zadziało na Bródnie. To było takie inne. Kogoś swędziały ręce żeby zdewastować. Pewnie młodzi, którzy nic nie mają w głowach, a jedyne na co ich stać to popsuć czyjąś pracę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Apeluje do młodych ludzi.Opamiętajcie się, zacznijcie myśleć!!!Działać pożytecznie, nie bądźcie pasożytami!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, park mi się tez podobał jak był ten Raj, ale debile musieli popsuć:(
  fisia

  OdpowiedzUsuń
 8. Polsce do zainteresowania sztuką jeszcze daleko. Żeby sztuka interesowała trzeba mieć najpierw pieniądze na dostatnie życie, albo choćby takie normalne, godne. Wtedy ma sie czas i chęć na sztukę.A Polacy w większości muszą pracować ponad miarę żeby zarobić i na sztukę nie ma miejsca w ich życiu.

  OdpowiedzUsuń
 9. a ja uważam że w naszym społeczeństwie jest głeboko zakożenione przekonanie że sztuka musi! byc "atrakcyjna" kolorowa pstrokata wrzeszcząca bo inaczej to nie sztuka. wwwwwwwrrrrrrrrrrr!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja myślę, że z tą sztuką w parku to był eksperyment i nadodatek spełnił się w tej roli znakomicie.. Rzeźby były awangardowe, trudne w odbiorze, nie bez kozery postawiono je właśnie w Parku Bródnowskim.. To był test mieszkańców naszego kochanego osiedla.. niestety oblany;D Co jak co,takiej sztuki można nie lubić, nie rozumieć, ale czy brak zrozumienia usprawiedliwia dewastacje? Gdy głowy puste, głupota i bezmyślność mają tam raj.

  OdpowiedzUsuń
 11. heh, taki ze mnie mądrala, a takie sztuki popełniam, więc "na dodatek" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Po prostu jesteśmy zbyt skomunizowani przez zeszłą epokę i młodzi ludzie często zachowują się jak gówniarze ;/ Szczęka łopada...
  Chociaż dres to popularne zjawisko w całej Polsce i Bródno ku temu przykładem.
  Ale Paweł Althamer naprawdę zrobił w tak niewiele czasu tak wiele dla tej dzielnicy i za to dla niego szacun!!!!!!!!!!!!! Pozdroo

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten park jest super!

  OdpowiedzUsuń
 14. pomysł parku adrenaliny lub worków treningowych porozwieszanych na tym terenie zdaje się być całkiem wykonalny, pomijając fakt, iż pewnie nie obeszłoby się bez aktów przywłaszczenia owych w.w. worków bądź totalnego zniszczenia wszystkiego co nowo powstałe. Artyści i ludzie społeczni chcą ukazać trochę piękna na robotniczej dzielnicy, a sprawa trudnego pokolenia i generalne uliczne zasady "wbrew prawu" odwalają kawał dobrej roboty rodząc konflikty między mieszkańcami, a gminą i tu koło się zamyka. Prawo nie jest na tyle radykalne i właściwie stosowane, aby móc poradzić sobie z aktami wandalizmu, społeczeństwo natomiast samo w sobie nie ma potrzebnych jaj, by się przeciwstawić woli niszczenia. Dobrze, że powstał ten KTOŚ, w innym wypadku nie mielibyśmy nawet co liczyć na jakiekolwiek działania ze strony miasta. Dziękuję za dotychczasową frekwencję i zapraszam do dalszego udziału w osiedlowej debacie.
  Pozdro dla wszystkich,
  autor, Mateusz Rukat.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoim zdaniem!